Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Jak prać, suszyć i prasować koszulki z nadrukiem?
Jak prać, suszyć i prasować koszulki z nadrukiem?

Jak dbać o koszulki z nadrukiem?

Nowoczesna technologia nadruku zapewnia wysoką trwałość koszulek. Jeśli chcesz zapobiec uszkodzeniu nadrukowanego napisu czy ilustracji, musisz jednak przestrzegać kilku zasad. Dostosowanie pielęgnacji do rodzaju tkaniny to jednak nie wszystko – warto zadbać również o sam nadruk. Pamiętaj, że nieodpowiednie obchodzenie się z odzieżą z nadrukiem prowadzi do pękania, kruszenia, a nawet odpadania fragmentów grafiki. Podpowiadamy, jak prawidłowo wyprać koszulkę z nadrukiem i o czym nie można zapomnieć. 

Jak prać koszulki z nadrukiem?

Pranie koszulki z nadrukiem nie jest wcale tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim trzeba pamiętać o odpowiedniej temperaturze – optymalna nie powinna przekraczać 40 stopni Celsjusza. Warto również skorzystać z trybu prania dedykowanego delikatnym tkaninom. Dobrym pomysłem jest odwrócenie koszulki na drugą stronę przed włożeniem do bębna pralki. W ten sposób nadrukowana powierzchnia nie zaczepi się o elementy wewnątrz pralki lub inne ubrania. Nie należy używać odplamiaczy czy wybielaczy – mogą one poważnie uszkodzić nadruk. 

Jak suszyć koszulki z nadrukiem?

Susząc T-shirty z nadrukiem, unikaj suszarek bębnowych oraz pozostawiania koszulek na rozgrzanym kaloryferze. Jak więc możesz wysuszyć koszulkę z nadrukiem? Najlepiej powiesić ją na standardowej suszarce na pranie i zostawić do wyschnięcia w domu lub na zewnątrz. Nadruki na odzieży nie lubią wysokich temperatur, dlatego należy się ich wystrzegać zarówno podczas prania, jak i suszenia. Dlatego suszenie koszulek z nadrukiem nie powinno odbywać się w mocno nasłonecznionym miejscu. Istnieje bowiem ryzyko, że grafika czy napis ulegnie wyblaknięciu. 

Jak prasować koszulki z nadrukiem?

Prasowanie koszulek z nadrukiem wymaga nieco ostrożności. Najlepiej prasować je odwrócone na wewnętrzną stronę, tak, aby rozgrzane żelazko nie dotykało bezpośrednio nadrukowanej powierzchni. Jeśli jest taka możliwość, całkowicie omijaj miejsce nadruku. Aby ułatwić sobie cały proces, możesz prasować odzież przez inną, delikatną tkaninę. 

Podsumowanie

Pranie, suszenie i prasowanie koszulki z nadrukiem to najważniejsze procesy, które mają wpływ na trwałość nadrukowanej grafiki. Wytrzymałość nadruku zależy również od metody, jaką został wykonany. Bluzy, T-shirty z długim rękawem czy koszulki polo z nadrukiem dostępne w sklepie 247 DRUK produkowane są z wykorzystaniem technologii Flex CAD-CUT STAHLS. Gwarantuje ona nie tylko piękny wygląd, ale również dużą trwałość. W połączeniu z odpowiednią pielęgnacją raz kupiona koszulka będzie służyć Ci przez długi czas!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 799 077 833
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl